Üzüm Kompostosu Nasıl Yapılır! Tüm Püf Noktaları Ile Kışlık Üzüm Kompostosu Kış Hazırlıkları

 • Süre
  50 Dakika
 • Kaç Kişilik
  3 Kişilik
 • İzlenme
  267
 • Tarif Defteri
  Kaydet

ÜZÜM KOMPOSTOSU NASIL YAPILIR! Tüm Püf Noktaları ile kışlık üzüm kompostosu Kış Hazırlıkları

Üzümleri kış için bu yöntemle 1 yıl bozulmadan saklayın! Yazın olduğu gibi kışın da üzüm yiyin. İster komposto olarak yemeklerin yanına hazırlayın ister meyve suyu olarak için ister üzüm suyu ile pastaların üzerine meyve sos yapın. Her hali şahane oluyor ve herkes bu tarifi çok seviyor. Bu konserveleri farklı meyveler ile de hazırlayabilirsiniz. Şeftali kompostosu, erik kompostosu, vişne kompostosu, kayısı kompostosu, armut kompostosu yapabilirsiniz. Evde üzüm varsa bu tarifi mutlaka yap! İnanılmaz derecede kolay ve lezzetli Tarif Sonuçtan memnun kalacaksınız. Tarifi denedikten sonra sonucu bana bildirin. Yorumlarınızı sevgi ile okuyorum ve cevaplıyorum


Malzemeler
2 kilo üzüm
4 yemek kaşığı şeker (80 gram)
yeteri kadar oda sıcaklığında su

Not: Üzüm konservesini güneş almayan serin yerde 2 yıla kadar bozulmadan saklayabilirsiniz. Üzüm kompostosunun tarifini bilmeyenler için buraya yazıyorum. Vişne kompostosu ve Erik kompostosu tariflerinde nasıl kavanozu açıp pişirdiğimi gösterdim o videoların linkini yoruma bırakacağım isterseniz izleyebilirsiniz.

Üzüm kompostosu tarifi
konservenin bir tanesini açın tencereye boşaltın ve üzerine aynı kavanoz ile 1 tane su doldurun ve 2 dakika kaynatın. Damak zevkinize göre şeker ilave edin ve 2 dakika daha kaynatın soğuttuktan sonra tüketebilirsiniz.

Yorum Yap

Puan